Lipton Tea
Tea: 17 items
Lipton Black Tea - Orange, 20 Tea bags
- Fruity and refreshing notes of orange
- Fine black tea
- Perfect for tea lovers
€ 2,99 (€ 87,94 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Black Tea - Vanilla Caramel, 20 Tea bags
- Sweet and balanced
- Enjoy hot or as a refreshing drink
- Perfect for tea lovers
€ 2,84 € 2,99 (€ 83,53 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Black Tea Chai, 20 Tea bags
- Best enjoyed hot
- Intensely aromatic
- 20 tea bags
€ 2,99 (€ 87,94 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Peach Paradise fruit tea, 20 Teabags (34 g)
- Intense peach and hibiscus
- Naturally caffeine-free
- Compostable tea bags
€ 3,12 € 3,29 (€ 91,76 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Golden Chamomile Herbal Tea, 26 g
- 66% fine camomile
- Mild honey & vanilla flavour
- Naturally caffeine-free
€ 3,12 € 3,29 (€ 120,00 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Black Tea - Peach Mango, 20 Tea bags
- 20 tea bags
- Fruity and exotic
- Delicious both hot and cold
€ 2,99 (€ 87,94 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Smooth Mint Herbal Tea, 20 tea bags (30 g)
- Spearmint & Peppermint
- Naturally without caffeine
- Compostable tea bags
€ 3,12 € 3,29 (€ 104,00 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Black Tea - Forest Fruits, 20 Tea bags
- Intense and fruity
- For tea lovers
- In practical tea bags
€ 2,99 (€ 99,67 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Topseller Collection Variety Pack, 180 tea bags (285 g)
- Perfect to sample different varieties
- 12 different flavours
- 15 tea bags of each flavour
€ 29,99 (€ 105,23 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Black Tea - English Breakfast, 20 Tea bags
- Contents: 20 tea bags
- Full-bodied tea
- Practical packaging
€ 2,99 (€ 65,00 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Black Tea Apple Rhubarb, 20 tea bags (30 g)
- Strong black tea with apple and rhubarb
- Pyramid tea bags ensure full flavour & aroma
- Herbal tea bags
€ 2,99 (€ 99,67 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Lemon Ginger Refresh Fruit Tea, 34 g
- Fresh lemon meets spicy ginger
- Naturally caffeine-free
- Compostable tea bags
€ 3,12 € 3,29 (€ 91,76 / kg)
Delivery by October 09
Lipton "Discovery Collection" Black Tea Gift Set, 50 Tea bags
- Contents: 50 tea bags
- Easy to prepare
- Elegant gift pack
€ 9,99 (€ 121,83 / kg)
Delivery by October 09
Lipton Black Tea - Lemon, 20 Tea bags
- Fresh and revitalising
- Natural lemon aroma
- Perfect for tea lovers
€ 2,99 (€ 87,94 / kg)
Delivery by October 20
Lipton Black Tea - Earl Grey, 20 Tea bags
- Contents: 20 tea bags
- Ideal as a gift
- Perfect hot or as a refreshing drink
€ 2,99 (€ 93,44 / kg)
Delivery by November 12
Lipton Black Tea Blue Fruits, 20 tea bags (34 g)
- Full-bodied black tea with wild berries
- Pyramid tea bags for a full flavour
- Sustainably grown
€ 2,99 (€ 87,94 / kg)
Delivery by October 20
Lipton Black Tea Tropical Fruits, 20 tea bags (34 g)
- Black tea with tropical fruits
- Full aroma and colour in every cup
- Plant-based tea bags
€ 2,99 (€ 87,94 / kg)
Delivery by October 20
Magazine Articles:
Discover Piccantino:
-
Ireland: Free standard delivery from € 87,90
-
Free
returns More than 13.400 products
Secure payments
with SSL encryption technology