Galup - Sweets & Biscuits
Sweets & Biscuits: 11 items
Galup Baci di Dama, 150 g
- Gluten & lactose free
- Crumbly hazelnut biscuits & dark chocolate
- With aromatic hazelnuts
€ 10,15 € 14,59 (€ 67,67 / kg)
Delivery by October 12
Galup Canestrelli, 200 g
- Tender & buttery
- Light vanilla aroma
- Ideal with tea & coffee
€ 11,62 € 16,69 (€ 58,10 / kg)
Delivery by October 12
Galup Chocolate Cookies, 200 g
- With fine chocolate drops
- Sweet cocoa aroma
- Perfect with coffee & tea
€ 10,15 € 14,59 (€ 50,75 / kg)
Delivery by October 12
Galup Breadsticks Covered with Dark Chocolate, 150 g
- Crispy snack
- With a dark chocolate coating
- Ideal for a break
€ 8,68 € 12,49 (€ 57,87 / kg)
Delivery by October 12
Galup Coconut Biscuits, 150 g
- Fine coconut flavour
- Delicate, crumbly texture
- Perfect with tea & coffee
€ 6,30 € 9,09 (€ 42,00 / kg)
Delivery by October 12
Galup Dark Chocolate Egg with Hazelnut Granules, 270 g
- Dark chocolate
- With crunchy hazelnut granules
- An exquisite treat for young and old alike
€ 20,30 € 29,49 (€ 75,19 / kg)
Delivery by October 12
Galup Milk Chocolate Egg, 150 g
- Smooth milk chocolate
- Creamy texture
- Ideal as an Easter gift
€ 14,63 € 20,99 (€ 97,53 / kg)
Delivery by October 12
Galup Dark Chocolate Egg, 150 g
- Dark chocolate
- Intense flavour
- Ideal as an Easter gift
€ 14,63 € 20,99 (€ 97,53 / kg)
Delivery by October 12
Galup Cocoa Biscuits, 150 g
- Crumbly texture
- Intense cocoa flavour
- Perfect with tea & coffee
€ 6,30 € 9,09 (€ 42,00 / kg)
Delivery by October 12
Galup Tostatelle, 400 g
- Mix of panettone & pandoro
- With butter, fruit & vanilla
- Roasted & irresistibly crispy
€ 10,36 € 14,89 (€ 25,90 / kg)
Delivery by October 12
Galup Lemon Biscuits, 150 g
- Fresh, lemony flavour
- Crunchy & aromatic
- Ideal with tea & coffee
€ 6,30 € 9,09 (€ 42,00 / kg)
Delivery by October 12
Magazine Articles:
Discover Piccantino:
-
Ireland: Free standard delivery from € 87,90
-
Free
returns More than 13.400 products
Secure payments
with SSL encryption technology